ITALIA, Soave 'Dal Cero' Tenuta di Corte Giacobbe
Op voorraad
- 75 cl
- Schroefdop
€ 10,35 /per stuk
Over ITALIA, Soave 'Dal Cero' Tenuta di Corte Giacobbe
De familie Dal Cero produceert wijn sedert drie generaties in de regio's Veneto en Toscane. Francesca, Nico, Davide en Alberto Dal Cero staan nu aan het roer en zij streven ernaar om traditie te koppelen aan moderne technieken die noodzakelijk zijn om jaar in jaar uit producten van hoge kwaliteit af te leveren. Bovendien geeft 'la famiglia' blijk van veel moedige ondernemingszin.
Ten zuidoosten van Verona ligt de bakermat van 'Soave'. Deze wijn, gemaakt van vooral Garganega- druiven, is internationaal waarschijnlijk de meest beroemde Italiaanse witte wijn. De wetgever schrijft voor dat Soave voor het grootste deel moet bestaan uit de 'Garganega' druif. Deze moet minstens 70% van het mengsel uitmaken en mag zelfs 100% zijn als de wijnbouwer dat verkiest. De eventuele andere 30% mag bestaan uit 'Trebbiano', 'Chardonnay' of 'Pinot Bianco'. De knappe Soave van Dal Cero is een 100% Garganega. Het resultaat is een frisse, kruidige witte wijn met een aroma van bloemen en rijp fruit. De mineralige nuances geven de wijn een mooie fijnheid en elegantie. De smaak is rijk en sappig en combineert heel mooi frisheid en zuren met rondheid en rijkdom. U drinkt deze wijn best op 9 à 10 graden tussen zijn eerste en vierde levensjaar als aperitief of bij voorgerechten met vis of groenten en bij allerlei vis-hoofdgerechten of wit vlees. Fantastisch lekkere en supersappige witte Italiaan!
Vertaling tekst in 'Jamessuckling. com' James Suckling (91/100): "Pure en aantrekkelijke aroma's van nectarines, stenen, groene appels en citroengras. Pittig en elegant in de mond met heldere, pittige zuren die het pallet een pittig gevoel geven. Drink nu."
Schrijf je eigen beoordeling